dolex
22 اسفند 1401 - 10:58

کرمانشاه ۲۷۴۸ شهید بمباران دارد/ انجام ۲۷ هزار دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران

مدیرکل بنیاد شهید امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت: امسال بیش از ۲۷ هزار دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران استان کرمانشاه انجام شده است.

خسرو شهیدی، مدیرکل بنیاد شهید امور ایثارگران استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، ضمن گرامیداشت ۲۲ اسفندماه سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و روز بزرگداشت شهدا، اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در ۲۲ اسفندماه سال ۱۳۵۸ به منظور ارائه خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران با اولویت کار فرهنگی به فرمان به فرمان حضرت امام خمینی( ره) تأسیس شد و در سال ۸۳ به دلیل اهمیت جایگاه ارزشمند شهدا و تجلیل از خانواده این عزیزان؛ این روز توسط شورای انقلاب فرهنگی به نام روز شهید نامگذاری و در تقویم رسمی کشور ثبت شد.

وی آمار شهدای استان کرمانشاه را ۹ هزار و ۷۲۶ شهید عنوان کرد و افزود: شهدای گرانقدر ایران اسلامی با ایثار و از خودگذشتگی، آرامش آسایش و امنیت را به جامعه هدیه کرده و امروز عظمت و اقتدار نظام اسلامی به برکت خون پاک شهدای والامقام به دست آمده است؛ وظیفه داریم فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کنیم.

 مدیرکل بنیاد شهید امور ایثارگران استان کرمانشاه اجرای طرح سپاس و تجلیل و تکریم خانواده معظم شهدا را از مهم‌ترین برنامه‌ این روز دانست و گفت: امسال بیش از ۲۷ هزار دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران استان کرمانشاه انجام شده است.

وی با بیان اینکه در استان ۲ هزار و ۷۴۸ شهید بمباران داریم، ادامه داد: امروز به مناسبت ۲۲ اسفند سالروز گرامیداشت روز شهید، بنیاد شهید با همکاری بنید حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به منظور تجلیل و تکریم از خانواده‌های شهدای بمباران هوایی پناهگاه پارک شیرین شهر کرمانشاه؛ یادواره‌ای برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: در مراسم اجلاسیه روز شهید و یادواره شهدای حمله موشکی پناهگاه پارک شیرین، کتاب «عموحسین» براساس زندگی‌نامه شهید «حسین اجاقی» در سالن اجتماعات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس رونمایی به عمل خواهد آمد.

پایان پیام/پ

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1090287